Головна » новини » Страховими послугами в Україну в 2011 році користувалося 7 млн. домогосподарств

 

Страховими послугами в Україну в 2011 році користувалося 7 млн. домогосподарств

Користувачами послуг страхування в Україну в 2011 році стало 7 млн. домогосподарств, що склало 42% від загальної чисельності. Однак більшість з них були користувачами виключно обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСАГО), – заявив головний редактор журналу Insurance TOP Олександр Залєтов.

Власне домогосподарств, які мали б більше 3-х страхових полісів, придбаних усвідомлено (наприклад, КАСКО, індивідуальне ДМС, накопичувальне страхування життя, страхування дач і квартир), в 2011 році налічувалося близько 500 тис. або 3% від загальної чисельності. В цілому на душу населення припадає 166 грн. страхових платежів, що порівняно з країнами Східної Європи є вкрай низьким показником.

За словами Олександра Залєтова, вітчизняний страховий ринок як і раніше не в повній мірі реалізує економічні інтереси населення і малого бізнесу, спостерігається низька ступінь захищеності страхувальників по основним страховим ризикам. В основному, страховики Україна обслуговують представників середнього і великого бізнесу, що в свою чергу суттєво деформує вітчизняний страховий ринок, знижуючи його соціальну складову.

Нагадаємо, що за даними Insurance TOP, страховий ринок України в 2011 році виріс на 35% до 18 млрд. грн. У 2011 році чисті страхові виплати склали 5,7 млрд. грн. і в 2012 році можуть зрости до 6 млрд. грн. Рівень чистих виплат склав в 2011 році 26,2%, а в 2012 році може зрости до 29%.

Частка малого бізнесу в загальному обсязі страхування становить 6%, середнього – 21%, великої – 31%, домогосподарств – 42%. У структурі платежів переважає майнове страхування – 27%, добровільне медичне страхування – 5%, страхування життя – 6%.

Крім того, в минулому році укладено 8,3 млн. договорів ОСАГО, 6,3 млн. договорів страхування від нещасного випадку, більше 5 млн. договорів страхування майна, 1,1 млн. договорів ДМС, 1,5 млн. договорів страхування туристів і 450 тис. договорів КАСКО і 130 тис. договорів накопичувального страхування життя.

Акції

Страхова компанія “Дністер” вітає своїх клієнтів з Днем Народження, і дарує їм 5% знижку на придбання страхового поліса.

Страхова компанія “Дністер” вітає своїх клієнтів з Днем Народження, і дарує їм 5% знижку на придбання страхового поліса.